Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Хмільницька громада» (код ЄДРПОУ: 04412030) був реорганізований і увійшов до складу Новобілоуської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Хмільницька громада
припинила діяльність, увійшла до складу Новобілоуської громади

До уваги керівників підприємств агропромислового комплексу та бджолярів!!

Дата: 24.01.2020 11:15
Кількість переглядів: 659

Фото без опису

Запобігання галузі бджільництва від отруєння бджіл засобами захисту рослин при проведенні польових робіт.

З початком періоду інтенсивних робіт із захисту рослин та широким  використанням пестицидів у сільському  господарстві наростає протистояння між аграріями і бджолярами. Загострюється проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь.

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області нагадує, що  для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище товаровиробники області повинні суворо дотримуватись заходів безпеки при роботі з ними. Асортимент пестицидів, застосування, норми, кратність обробок повинні чітко відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні», доповненням до «Переліку» та інструкціям з безпечного застосування пестицидів. Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки с/г культур, згідно ст. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10-ти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні та ранкові години. Беручи до уваги токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу до цвітіння або після цвітіння. При отриманні повідомлення про проведення обробітку сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку у безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

В свою чергу, відповідно (ч.3 ст.13 Закону України “Про бджільництво”, п.п 2,3 Порядку реєстрації пасік затверджений Наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук за №184/82 від 20.09.2000), власники пасік повинні в обов’язковому порядку провести реєстрацію пасіки за місцем проживання фізичної особи або за місцем реєстрації юридичної особи у місцевих державних адміністраціях (РДА), або у сільських, селищних, міських радах, об’єднаних територіальних громадах один раз (в рік заснування пасіки).

Дотримання законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про бджільництво», «Про місцеве самоврядування в Україні», зустрічі, діалог, співпраця,  партнерське взаєморозуміння  між товаровиробниками та бджолярами дозволить уникнути випадків загибелі бджіл через застосування засобів захисту рослин.


« повернутися


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua